home page

 M g r.   R i c h a r d   M a c k ů,   D i S ., P h .D. ,
Katedra pedagogiky PF  JU, Jeronýmova ul. 10, 370 01, České Budějovice, č. dv. J345, tel. 389 033 365, e-mail: mackur@pf.jcu.cz,
konzultace: konzultace s palačinkou, středa 11:30-13:00, J345

 DOBROVOLNICKÁ PRAXE
 

Aktuality

  03.04.2024, 22:09: jak asi vite, ve stagu jsou vypsany terminy pro prubezny seminar k dobrovolnicke praxi. Nejde o zkouskovy/zapoctovy termin - jen moznost, jak si vybrat termin seminare, ktery Vam nejvice vyhovuje. Pripominam, ze pred zacatkem praxe jste meli vypracovat a poslat mi na mail a) cile Vasi praxe, b) info o tom, kde praxe bude probihat.

10.11.2022, 20:02: Od 11. 11. je mozne se zapisovat na terminy druheho prubezneho seminare k dobrovolnicke praxi - vizte stag. Pripominam, ze soucasti podminek plneni predmetu je odevzdani soupisu cilu praxe jeste pred jejim nastupem; v tuto chvili mam kompletni cile sotva od poloviny nahlasenych.

29.09.2022, 11:30: Termíny úvodních seminářů k praxi byly vypsány ve Stagu na 4., 5. a 6. 10., zapište se v čas, který vám vyhovuje. Účast pro všechny zájemce o praxi je nutná.

 
 
 

 Výuka v ZS a LS; 2 kredity


>>>
sylabus předmětu ve Stagu zde
>>> dokumentový server k předmětu Dobrovolnická praxe: zde

CÍL:

Cílem předmětu je podpořit aktivní zapojení studentů PF JU do dobrovolnické činnosti. Předmět je určen studentům všech ročníků a studijních programů PF JU, kteří se ve svém volném čase bezplatně a aktivně zapojují do činnosti organizací, spolků a sdružení zaměřených na výchovně-vzdělávací činnosti. V rámci dobrovolnické praxe se studenti zapojují do dobrovolnické práce v institucích, které spolupracují s PF JU, popřípadě v instituci, subjektu, který poskytuje a organizuje dobrovolnickou činnost a je na návrh studenta supervizorem praxe schválen. V návaznosti na praxi probíhají reflektivní semináře (3x/semestr), které slouží k přípravě studenta na praxi, k zadání úkolů praxe a k reflexi přínosu praxe po jejím vlastním vykonání. V rámci reflektivního semináře studenti společně reflektují úkoly, které plnili na praxi; dále provádí rozbor realizovaných činností ve vztahu k utváření profesního vidění budoucího učitele ve smyslu uvědomování si vlastního potenciálu pro práci s druhými.

 

 

 
Kompletní dokumentový server k výuce: Onedrive zde / Kalendář aktivit: Google calendar zde / Jsem te na fakultě ? -> Aktuální poloha zde / Rozvrh hodin na tento semestr: Stag
 

Facebok vyukamucamaca >>> 
 sdílejte s hashtagem #vyukaRM...

  

(c) 2013-2021, http://www.mucamaca.cz